Patronat Honorowy


Partner Strategiczny


Partnerzy Medialni

FIT-EXPO konsekwentnie dba o kondycję branży i fit-maniaków

Za nami 12. edycja targów dla branży fitness FIT-EXPO fitness & sport park 2017, które odbyły się w dniach 12-14 maja na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Więcej przestrzeni ekspozycyjnej i treningowej, nowości i premiery na polskim rynku, pakiet wiedzy merytorycznej i praktycznej oraz inspiracje pomagające założyć, unowocześnić lub wprowadzić zmiany w klubach fitness, czy systemach treningowych – po to przyjechali uczestnicy targów.

dziekujemy_fit_expo.jpg

[ Podsumowanie FIT-EXPO 2017 w wersji w DOC  >> pobierz << ]

W Poznaniu wśród zwiedzających pojawili się menedżerowie, właściciele klubów fitness, osoby planujące inwestycje w tej branży, ale również przedstawiciele hoteli i ośrodków wypoczynkowych, czy SPA. Z drugiej strony, w największym wydarzeniu fitness w Polsce, uczestniczyli trenerzy i instruktorzy fitness oraz osoby, które są pozytywnie zakręcone na punkcie zdrowego i aktywnego stylu życia. Na FIT-EXPO gościło 6.630 uczestników i jest to zbliżona ilość w porównaniu do ubiegłorocznej edycji wydarzenia. Warto podkreślić, że w tym roku targi zajęły więcej przestrzeni ekspozycyjnej i treningowej. Łącznie na FIT-EXPO funkcjonowało aż 17 stref: 2 hale ekspozycyjne, 1 przestrzeń Kongresu Trendy i Innowacje, 13 stref Międzynarodowej Konwencji Fitness EU4YA powered by tiguar, w tym ekspozycja znaczących szkół fitness oraz strefa związana z zawodami POLE SPORT (działająca tylko w niedzielę). Kongres Trendy i Innowacje był hitem targów. Po wiedzę oraz bezpośrednie rozmowy ze specjalistami przyszło aż 240 osób. Wśród prelegentów były same znane nazwiska, które przez dwa dni edukowały branżę. Porównywalna do roku 2016 była ilość uczestników Międzynarodowej Konwencji Fitness EU4YA powered by tiguar. Były to osoby, które poszukiwały nowych trendów w treningach personalnych, zajęciach grupowych, czy tematach około dietetycznych i nie tylko. Wśród nich były osoby zawodowo związane z branżą, jak i takie, które, na co dzień ćwiczą w klubach fitness i myślą przyszłościowo o związaniu się z branżą.

targi_fit-epxo_relacja-2.jpg

Swoją ofertę w tym roku zaprezentowało blisko 100 wystawców, w tym pokazano co najmniej 50 nowości (zobacz zgłoszone nowości>>). Ponadto, aż pięć produktów otrzymało prestiżowy tytuł ZŁOTEGO MEDALU MTP targów FIT-EXPO (szersza informacja o laureatach w dalszej części artykułu). Na targach można było znaleźć wszystko, co jest dedykowane dla fitnessu: zarówno dla profesjonalistów, jak i miłośników ćwiczeń oraz treningów.  Statuetką Złotego Akanta nagrodzono trzy stoiska najlepiej zaprojektowane i przygotowane do realizacji strategii marketingowej firmy podczas FIT-EXPO: MIHA BODYTEC POLAND (EMS-TRAINING Sp. z o.o.); INNWELL Sp z o.o. oraz MARBO-SPORT.

Podsumowując targi, warto zwrócić uwagę na olbrzymie zainteresowanie After Party FIT-EXPO i atmosferę panującą na tym wydarzeniu. W pierwszym dniu FIT-EXPO, w słynnej „Iglicy” MTP ponad 400 osób doskonale bawiło się wieczorem, o czym świadczył zatłoczony parkiet i ożywione rozmowy przy stolikach. Jest to jedyny taki wieczór dla branży w całym kalendarzu wydarzeń targowych.

fit-expo_kolage_www.jpg

Podczas tegorocznej edycji uruchamialiśmy, jako pierwsi w Polsce Biznes Planner Fit Expo, program, dzięki któremu można umówić zawczasu spotkanie z wystawcami na ich stoisku. Spotkań zostało umówionych 25. – Nie jest to ogromna liczba, ale od czegoś trzeba zacząć – komentuje Anna Myślak, dyrektor targów. Zespół FIT-EXPO stale szuka nowych narzędzi usprawniających prace i zwiedzającym i wystawcom, jak również stara się informować branżę, jak można je wykorzystać podczas naszych wydarzeń.

Autorski Kongres FIT-EXPO Trendy i Innowacje

Dynamiczna sytuacja na rynku stawia przed właścicielami i managerami klubów fitness ogromne wyzwania. Obecnie pojawiające się na rynku „sieciówki” mają ściśle zaplanowaną strategię, a średnie i małe kluby fitness muszą równie szybko reagować na zmiany, by nie poddać się konkurencji. Dlatego Kongres Trendy i Innowacje (oprócz wymiany doświadczeń), wskazywał kierunki, w których powinni podążać menedżerowie klubów. Specjalistyczne, branżowe tematy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, a zaproszeni prelegenci przyznawali, że ilość osób i jakość zadawanych pytań, pokazuje, jak ważne miejsce w kalendarzu wydarzeń edukacyjnych branży fitness zajmuje właśnie Kongres. Po raz pierwszy Kongres skupił się tak mocno na pracy managera, dlatego pierwsza część wydarzenia dotyczyła bezpośrednio managerów, a dokładnie budowaniu kompetencji kadry zarządczej, spojrzeniu na własne słabości i niedociągnięcia. W poszukiwaniu nowych, nigdzie dotąd nieporuszanych tematów, udało się po raz pierwszy w Polsce, na tak dużym forum poruszyć temat odpowiedzialności trenera i klubu.

kongres_trendy_i_innowacje.jpg

W którym kierunki idzie fitness?

Podczas Międzynarodowej Konwencji Fitness EU4YA powered by tiguar mogliśmy doświadczyć, jak wielki przekrój ćwiczeń grupowych i indywidualnych proponuje współczesny fitness. Obok form bardzo dynamicznych, były też inne nurty spokojniejsze i łagodniejsze. Tegoroczna EU4YA obejmowała 4 strefy AEROBIC & FITNESS, 3 strefy BODY & MIND, 3 strefy TRENERA PERSONALNEGO z halami: Profi Fitness School, Mauricz Training Center oraz Athlete Performance oraz 3 strefy WYKŁADOWE z halami: Mauricz Training Center, Profi Fitness School oraz Athlete Performance.

eu4ya_fit-expo_www.jpg

Wszystkie strefy były licznie odwiedzane przez instruktorki i trenerów oraz klientów klubów fitness. Słońce i pogoda dodawały jeszcze więcej energii ćwiczącym w Strefie TRX na świeżym powietrzu. Każdy mógł znaleźć to, co go interesuje, a także podpatrzeć nowe koncepty treningowe. W ciągu 200 godzin instruktorzy z Polski i zagranicy przekazywali cenną wiedzę, którą na swoich zajęciach wykorzystają uczestnicy konwencji lub zdecydują się ja zgłębiać na osobnych warsztatach 19 szkołach tworzących program Konwencji. Po raz kolejny wózkowicze aktywnie przyłączyli się do zajęć DrumS Alive.

 

Strefa Women's Health na FIT-EXPO

Po raz pierwszy tak szeroka promocja FIT-EXPO dla miłośniczek fitness odbywała się dzięki współpracy z najpopularniejszym magazynem lifestylowym – Women’s Health. W wydzielonej przestrzeni – Strefie Women’s Health – ambasadorki magazynu, trenerki, prowadziły bezpłatne zajęcia fitness. Każda dziewczyna i kobieta mogła poćwiczyć z Kasią Wysocką, Gosią Majewską, Martą Hennig, Rafałem Wieczorkowskim, Olga Lipczyńską czy Justyną Podobińską. Oprócz treningów na uczestniczki czekały degustacje, konsultacje ze specjalistami, pokazy, konkursy i upominki.

targi_fit-expo_strefa_womens_health-2.jp

POLE SPORT

Po raz pierwszy nie tylko w Poznaniu, ale i całej Wielkopolsce gościliśmy Pole Sport. Niebywale wysoki poziom reprezentowały zawodniczki i zawodnicy biorący udział w Mistrzostwach Polski w tej dyscyplinie. Ponieważ zwycięzcy otrzymywali prawo startu w European Championship of Air Power Athletics 2017 oraz World Championship Air Power Athletics, międzynarodowe jury konkursowe kazało długo czekać na ostateczny werdykt, który nie skrzywdziłby żadnej zawodniczki. W kategorii profesjonalistek pierwsze miejsce zajęła Agata Jarzębowska, a duetów Natalia Majer oraz Wiktoria Karbownik. Oglądając występy zawodniczek nie można było oprzeć się zachwytowi nad ich siłą, gracją i pokonywaniem grawitacji przy wykonywaniu w powietrzu akrobatycznych figur.

pole_sport__www.jpg

 

Trampolinowy maraton

To właśnie na FIT-EXPO odbyła się premiera Akademii PowerJump! Było kolorowo, muzyka dodawała energii, której zresztą nie brakowało uczestnikom maratonu. Do przeskoczenia były aż trzy poziomy trudności, ale wszyscy poradzili sobie doskonale.

trampoliny_fit-expo_www.jpg

Złote Medale

Spośród pięciu Złotych Medali, nagrody trafiły do dwóch firm z Poznania: firmy INNWELL za Innline – innowacyjny bezprzewodowy system EMS oraz Kravter, która zgłosiła do konkursu Milon Q obwód siłowo-wytrzymałościowy oraz Milonizer – produkt niemieckiej firmy Milon Industries. Poza tym złoty laur trafił do NRG Solutions za NRGBOX. Po raz pierwszy wystawiająca się na FIT-EXPO firma IT Promo otrzymała nagrodę za Projekt Tiger’s World – Skaner 3D Body. Piątym produktem, który został wyróżniony przez jury konkursowe jest XBody Actiwave The Hybrid, węgierskiej firmy Xbody Hungary Kft, którą zgłosiła firma 27minut Szymon Bartoszek. Na targach głosowano spośród laureatów konkursu. Każdy, kto jeszcze chce oddać swój głos na wybrany przez siebie produkt, może to zrobić przez internet do 14 czerwca br. Produkt z największą liczbą głosów otrzyma tytuł Złoty Medal – Wybór Konsumenta.

Spotkania z gwiazdami, fit-celebrytami

joanna_brodzik_wosp_terning_na_fit-expo_

Targi FIT-EXPO fitness & sport park były i są największymi targami fitness w Polsce. Wystawcy zaprosili do Poznania znane osoby. Joanna Brodzik gościła na stoisku XBody Poland i tym razem stanęła w roli prawdziwej trenerki w wylicytowanym w czasie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy treningu elektrofitnessu. Z kolei Just7Gym zaprosił Marcina Szybaja, znanego trenera crossfit i zawodnika. Ekipa Hammer Strength Polska & Sport Definition zaprosiła ambasadorów 6PAK Nutrition oraz 6PAK.tv, która relacjonowała targi. Na wydarzeniu pojawiły się również fit-blogerki. Część z nich wzięła udział w #fitexpogame, czyli specjalnej grze dla blogerów, a część bez zapowiedzi, indywidualnie odwiedzała stoiska. Na FIT-EXPO był ogromny wybór odzieży sportowej, która kolorami i fasonami ściągała rzesze zwiedzających, a dodatkowo przyciągała funkcjonalnymi właściwościami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska, na których można było wykonać analizę składu ciała oraz suplementy diety, fit-batony, czy zdrowe, bez chemii napoje.

social_media_fit-expo_www.jpg

Chwilę po zakończeniu FIT-EXPO, zespół targów rusza intensywnie do pracy nad kolejną edycją, która w przyszłym roku odbędzie się w dniach  25 – 27 maja 2018 roku. W tym samym czasie odbędą się również targi VIVA SENIORZY!
[ Wstecz ]
PARTNERZY EU4YAChętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact