Patronat Honorowy


Partner Strategiczny


Partnerzy Medialni

Podsumowanie FIT-EXPO 2016

Pozytywne, wypełnione rozmowami biznesowymi, pełne pasji i w ciągłym ruchu.
Targi FIT-EXPO 2016 za nami!

Przez trzy dni, targi FIT-EXPO odwiedzili wszyscy profesjonaliści zawodowo związani z branżą – m.in. właściciele siłowni, klubów fitness, ośrodków sportowych, instruktorzy, trenerzy fitness, a także osoby aktywne sportowo.

fe1.jpg

Od 11 lat FIT-EXPO jest niezawodnym miejscem nawiązywania kontaktów biznesowych oraz budowania wizerunku w branży fitness. To także miejsce zdobywania i wymiany wiedzy, prezentacji nowych trendów, miejsce, gdzie toczą się dyskusje o kondycji branży, a także gdzie rozstrzygane są najważniejsze konkursy. W tym roku 102 wystawców zaprezentowało co najmniej 60 nowości produktowych oraz pełen wachlarz rozwiązań dedykowanych rynkowi fitness. Tegoroczne targi, na których ekspozycja samych wystawców zajęła powierzchnie 3376 m2, odwiedziło łącznie 6.890 osób. To oznacza 28% wzrostu ogólnej liczby zwiedzających w stosunku do 2015 r. Jubileuszowa, już X edycja Międzynarodowej Konwencji Fitness EU4YA powered by tiguar cieszyła się 30% wzrostem uczestników. Z kolei profesjonalnych zwiedzających przybyło o 9%. Już kolejny raz zwiedzający mogli skorzystać z naszego autobusu FIT EXPO, który tym razem oprócz Warszawy i Łodzi, zabierał chętnych m. in. z Krakowa, Katowic, Wrocławia. Kontynuowany był również Zjazd Bloggerów Branży Fitness i Kulturystyki. Jego druga edycja cieszyła się większym powodzeniem niż ubiegłoroczna.

Wśród targowych nowości znalazło się pięć produktów wyróżnionych za innowacyjność Złotym Medalem FIT-EXPO 2016: MIHA BODYTEC II sprzęt do  treningu oparty na elektrostymulacji mięśni; Cardioscan test center urządzenie diagnozujące stan zdrowia; Queenax™ czyli modułowy system do treningu funkcjonalnego i zajęć w podwieszeniu; SYSTEM FLOW, który przywraca równowagę mięśniowo-powięziową oraz eFitness Access Control - rozwiązanie informatyczne dedykowane dla klubów fitness. Z kolei powierzchnie wystawowe firmy EMS – TRAINING Sp. z o.o. oraz PERFECT GYM SOLUTIONS S.A. zostały wyróżnione nagrodą Acanthus Aureus, za najlepsze odzwierciedlenie strategii marketingowej firmy w ekspozycji targowej.

Otwarcie FIT-EXPO i szalone AFTER PARTY

Po raz pierwszy w historii targów odbyło się uroczyste otwarcie FIT-EXPO, podczas którego wręczone zostały powyższe nagrody. To była również doskonała okazja, aby na specjalnie przygotowanej scenie w przestrzeni targowej uczcić jubileuszowe wydarzenia firm: 5-lecia marki Tiguar, 10-lecia firmy ITP oraz 25-lecia firmy Matmarco. Nowy punkt programu FIT-EXPO spotkał się z dobrym przyjęciem ze strony uczestników targów i na stałe wpisze się w harmonogram wydarzenia.

fe2jpg.jpg

Do tej pory na wieczorach branżowych FIT EXPO spotykali się tylko wystawcy. Tym razem zmieniona formuła i zorganizowane po raz pierwszy After Party FIT-EXPO było okazją do integracji wystawców,  uczestników Kongresu FIT EXPO Trendy i Innowacje, uczestników konwencji EU4YA powered by tiguar oraz zaproszonych gości. Był to strzał w dziesiątkę. Na After Party panował świetny nastrój, gorące rytmy i dopisywały humory. W mniej formalnej atmosferze można było porozmawiać o planach na przyszłość, nawiązać nowe kontakty lub podtrzymać stare. Już dziś obiecujemy w przyszłym roku powtórzyć ten sukces, aby cała branża miała możliwość zabawy na parkiecie do białego rana.

Dawka wiedzy

Na FIT-EXPO fachowa wiedza lała się strumieniami. Szeroka tematyka autorskiego Kongresu FIT-EXPO Trendy i Innowacje przyciągnęła jak magnes właścicieli i menedżerów klubów fitness. Organizowane od lat wydarzenie cieszy się niesłabnącą popularnością i na stałe wpisało się w kalendarz osób decydujących o strategii działania, zarządzaniu i inwestycjach w klubach. Potrzeba wymiany doświadczeń, omówienia i przeanalizowania konkretnych przykładów, wywołała liczne dyskusje wśród uczestników wydarzenia. Debata na wysokim poziomie toczyła się jeszcze długo po zakończonych wykładach. Pokazuje to, że zaproponowana tematyka m. in. zagadnienia związane z wykorzystaniem mediów społecznościowych i videomarketingu do budowania marki,  zagadnienia związane z zatrudnianiem, wynagradzaniem i motywowaniem pracowników czy też tematy związane z analizą statystyk w klubie wraz z wyciąganiem z nich trafnych wniosków, spełniła oczekiwania  uczestników. Uczestnicy Kongresu przenieśli rozmowy również na wieczorne After Party.

fe3.jpg

FIT-EXPO śledzi aktualne problemy branży, dlatego też, aby być na bieżąco podjęło współpracę merytoryczną z Polskim Związkiem Trenerów Personalnych. Dzięki temu podczas targów udało się podkreślić jak ważnym tematem jest regulacja zawodu trenera personalnego w Polsce oraz stworzenie odpowiedniej ustawy i standardów obowiązujących wszystkich adeptów tego zawodu. Posłużył temu zorganizowany panel dyskusyjny.

Ze sporej dawki wiedzy skorzystali również miłośnicy fitness sylwetkowego i kulturystyki. Wpisanie nowych tematów do programu FIT-EXPO to odpowiedź na rosnącą popularność tych dziedzin w Polsce. Nie mogło ich więc zabraknąć w Poznaniu.  Dzięki współpracy z FENIX TEAM zwiedzający mieli okazje wziąć udział w HarcoReis by Larissa Reis, którego twarzą i główną gwiazdą była ikona światowego fitnessu sylwetkowego Larissa Reis. Podczas seminarium swoją wiedzą dzielili się również Hubert Kulczyński, Szymon Łada, Emil Kaleński i Anna Zientalska. Drugiego dnia FIT-EXPO zainteresowani mogli wziąć udział w seminarium z Karolem Małeckim, który wyjaśniał jak powinno wyglądać odżywianie i suplementacja w treningu siłowym podczas redukcji i rozbudowy masy mięśniowej.  Część wykładową uzupełnił trening pokazowy na stoisku firmy PRECOR.

Dużym zainteresowaniem przedstawicieli klubów fitness cieszyły się dyżury eksperckie dotyczące pozyskania dotacji dla klubu fitness zorganizowane przez dotacjefitness.pl. Specjaliści przekazali praktyczną wiedzę w sposób zrozumiały i atrakcyjny dla właścicieli klubów fitness oraz osób, które dopiero myślą o inwestycjach w tej branży. Ponadto, wszyscy zainteresowani mogli wygrać bezpłatne napisanie wniosku o dotacje unijną.

Co na fali w klubach fitness? EU4YA by tiguar

Czy istnieje jedno miejsce lub konwencja, gdzie można dostać wszystko ze świata fitness? Czy można w jednym miejscu skumulować tak dużą moc inspiracji, treningu i edukacji? Tak!

Było to doskonale widoczne podczas jubileuszowej 10. Międzynarodowej Konwencji Fitness EU4YA powered by tiguar. To podczas FIT-EXPO można się było dowiedzieć o planach szkoleniowych najbardziej liczących się szkół branży fitness w Polsce, odkryć strategie i talenty prezenterów zapraszanych z całego świata, a także najlepszych szkoleniowców z Polski i dzięki temu wziąć udział w zajęciach fitness na najwyższym  światowym poziomie.

fe_4.jpg

W tym roku, blisko 1300 instruktorek, instruktorów fitness i pasjonatów zajęć grupowych ćwiczyło jednocześnie w dziewięciu strefach treningowych. Zgodnie z nowymi trendami, które na pierwszy plan wysuwają ćwiczenia wzmacniające, po raz pierwszy, stworzono przestrzeń treningu funkcjonalnego. Konwencja to cały przekrój zajęć panujący w klubach fitness od stepu i trampolin, przez bardzo popularny TRX, po body & mind, bodyart, czy terapeutyczny trening powięziowy. Do wyboru było ponad 180 godzin zajęć i warsztatów. Wszystkie punkty programu konwencji cieszyły się ogromnym zainteresowaniem – zarówno część praktyczna jak i warsztatowa. EU4YA powered by tiguar po prostu tryskała energią! Przez trzy dni przestrzenie Konwencji wypełniali nie tylko ćwiczący , ale także słuchacze organizowanych po raz pierwszy wykładów dotyczących dietetyki, które prowadził Jakub Mauricz i jego zespół Mauricz.com czy też  Jacek Bilczyński, specjalista w zakresie żywienia, zdrowego stylu życia i kształtowania sylwetki. Po raz drugi w historii Konwencji do ćwiczeń przyłączyły się osoby na wózkach inwalidzkich i udowodniły, że fitness nie ma żadnych ograniczeń.

A Trenerem Roku został…

Po raz drugi FIT-EXPO było partnerem konkursu TRENER ROKU, a zadecydował o tym prestiż targów i fakt, że jest to najważniejsze i najbardziej profesjonalne wydarzenie branżowe w Polsce.  Druga edycja konkursu TRENER ROKU organizowana przez firmę Top Gym oraz LiveFitAcademy cieszyła się dużym zainteresowaniem trenerów. Do konkursu zgłosiło się 120 osób. W piątek i sobotę targi stały się areną zaciekłej, ale na zasadach fair play, rywalizacji trenerów i trenerek. W tym roku zwycięzcą został Radosław Bierzanowski z Chełma. Uczestnik konkursu zwyciężył jednogłośnie głosami jurorów i Marka Plawgo, z którym finaliści musieli przeprowadzić trening.

fe_5.jpg

Sportowe gwiazdy i cenne informacje

Trzydniowe święto fitness w Poznaniu odwiedziły sportowe gwiazdy światowego formatu. Zwiedzający mogli spróbować swoich sił uczestnicząc we wspólnym treningu z zaproszonymi gośćmi czy też zasięgnąć cenny rad i wskazówek. Po raz pierwszy Polskę i Poznań odwiedziła ikona świata fitnessu i kulturystyki, zawodniczka IFBB PRO Figure - Larissa Reis. Gościliśmy również znakomitych przedstawicieli polskiej kulturystyki, którzy zdobywają najwyższe światowe trofea. Na stoisku firmy Formotiva Pharma Nutrition gościł Hubert Kulczyński (złoty medalista prestiżowych zawodów ARNOLD CLASSIC USA 2016) i Natalia Kordus, czyli Złota Para polskiej kulturystyki, którzy z chęcią rozmawiali ze swoimi fanami. Szymon Łada (Mistrz świata 2015) i Marek Plawgo (lekkoatleta, sprinter) dzielił się wiedzą na stoisku TOP GYM. Fani piłki siatkowej spotkali Piotra Gruszkę (reprezentant Polski w Piłce Siatkowej), ambasadora marki Miha Bodytec w Polsce, który trenował z wykorzystaniem techniki elektrostymulacji mięśni. Natomiast na stoisku Del Sport Patryk Szypuła (multimedalista najważniejszych imprez w kraju i na świecie) przeprowadził dwugodzinny trening siłowy. Okazji do trenowania i rozmów ze sportowcami było jeszcze więcej.

fe_6.jpg

Dodatkowo wszyscy zwiedzający każdego dnia mieli możliwość wzięcia udziału w otwartych treningach i innych atrakcjach na stoiskach wystawców m. in.: w Technogym Group Cycle Show, treningu siłowym w wyciskaniu sztangi Del Sport, w ,,Wadze płaczu na raz” czy ,,uścisku Herkulesa na raz” Hammer Strenght, pokazach flow – by ciało mogło mieć swój Flow, czy treningu pokazowym na urządzeniu b-body Innwell. Ponadto w sobotę i niedzielę uczestnicy targów mogli spróbować własnych sił w Pole Dance, po tym jak obejrzeli pokazy instruktorek ze Studia Euphoria Pole Dance & Jump Fit Swarzędz oraz Emona Pole Dance Studio – Basię i Nataliyę. Wielo osób skorzystało również z giełdy sportowej w ramach, której można było nabyć produkty dostępne na FIT-EXPO w atrakcyjnych cenach.

Sportowe inwestycje

Równolegle z targami fitness, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywały się targi SPORT INVEST – czyli wydarzenie poświęcone infrastrukturze sportowej. Trzy dni w Poznaniu były okazją do zapoznania się z prezentacją najnowszych produktów i rozwiązań technologicznych z zakresu wyposażenia obiektów sportowych, rekreacyjnych, wellness i SPA. Nie zabrakło także merytorycznych spotkań z autorytetami branży, którzy poruszali tematy związane z aktualnymi trendami, wykorzystaniem nowych technologii do zwiększenia ekonomicznej efektywności obiektów sportowych i rekreacyjnych czy również bezpieczeństwa użytkowników.

Już dziś zapraszamy na kolejną edycje FIT-EXPO 2017 w terminie od 12 do 14 maja 2017 roku.

[ Wstecz ]
PARTNERZY EU4YAChętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact