Targi FIT-EXPO 2017 rozpoczęte!

100 wystawców, jeszcze więcej marek reprezentowanych, pięć Złotych Medali i blisko 50 nowości. Jeszcze więcej hal i scen, na których prezentowane są najnowsze treningi i zajęcia grupowe podczas Międzynarodowej Konwencji Fitness EU4YA Powerem by tiguar.

Według najnowszego raportu „European Health & Fitness Market Report 2017” opracowanego przez Deloitte Niemcy oraz EuropeActive w Polsce mamy 2560 klubów w Polsce. Cały czas pojawiają się nowe miejsca do ćwiczeń, ale też zamykają inne. Pod koniec 2015 r. było ich 2520. Nie bez powodu FIT-EXPO jest również miejscem, gdzie wszyscy liderzy branży fitness obecni w Polsce prezentują najnowsze rozwiązania dla tego segmentu rynku profesjonalistom: menedżerom,  właścicielom klubów fitness, siłowni, stref fitness w hotelach czy ośrodkach SPA. Prezentowane na targach FIT-EXPO nowości sprzętowe niedługo pojawią się w klubach fitness. Z związku z dynamiczną sytuacją na rynku  właśnie dla biznesowych odbiorców targów po raz kolejny przygotowano Kongres FIT-EXPO Trendy i Innowacje. Przed właścicielami obiektów stoi duże wyzwanie związane np. z utrzymaniem klientów, zapełnieniem klientami w klubach fitness w najmniej popularnych godzinach, czy zwiększeniem rentowności. Wydarzenie merytoryczne (oprócz wymiany doświadczeń), ma wskazać kierunki, w których powinni podążać menedżerowie klubów. Targi ułatwiają nawiązywanie kontaktów, a w tym roku organizatorzy przygotowali narzędzie – Biznes Planner, dzięki któremu szybko i w prosty sposób  profesjonaliści umawiali się na spotkanie z wystawcami.

Złote Medale

Jury konkursowe nagrodziło w tym roku ZŁOTYM MEDALEM pięć produktów, które znalazły uznanie za innowacyjność i jakość. Nagroda trafiła do dwóch firm z Poznania: firmy INNWELL za Innline Innowacyjny bezprzewodowy system EMS oraz Kravter, która zgłosiła do konkursu Milon Q obwód siłowo wytrzymałościowy oraz Milonizer – produkt niemieckiej firmy  Milon Industries . Poza tym złoty laur trafił do NRG Solutions za NRGBOX. Po raz pierwszy wystawiająca się na FIT-EXPO – firma IT Promo  otrzymała nagrodę za Projekt Tiger’s World – Skaner 3D Body. Piątym produktem, której został wyróżniony przez jury konkursowe jest XBody Actiwave The Hybrid węgierskiej firmy Xbody Hungary Kft, którą zgłosił 27minut Szymon Bartoszek.

Fit-maniacy i maniaczki

Moda na fitness, zgrabną sylwetkę, dobrze zbudowane ciało i zdrową dietę ciągle trwa, więc wszystko na wskazuje, że na targach FIT-EXPO 2017 pojawi się wielu miłośników i miłośniczek aktywnego stylu życia. Wydarzenie będzie dla nich prawdziwą ucztą, bo znajdą tam wszystko, od A do Z, co jest potrzebne do uprawniania ćwiczeń: sprzęt i akcesoria fitness, odzież, suplementy diety, fit-ciastka, aplikacje i wydawnictwa.

Strefa Women's Health na FIT-EXPO

To wymarzone miejsce dla wszystkich nowoczesnych, aktywnych kobiet, czytelniczek najszybciej rozwijającego się kobiecego magazynu lifestylowego na świecie. Wśród atrakcji Strefy Women's Health będzie fit-gotowanie, komponowanie diety i wiele godzin bezpłatnych treningów z ambasadorkami i ambasadorami czasopisma. Treningi poprowadzą: Kasia Wysocka, Gosia Majewska, Marta Hennig, Rafał Wieczorkowski, Olga Lipczyńska, Justyna Podobińska. W przerwach między zajęciami na uczestniczki czekają degustacje, konsultacje ze specjalistami, pokazy, konkursy i upominki.

POLE SPORT

W niedzielę szykuje się prawdziwe show! Powietrzne akrobacje na rurze i kole wykonywane przy muzyce przyciągną tłumy. To wszystko za sprawą pierwszych w Poznaniu i na FIT-EXPO zawodów POLE SPORT. W 8 kategoriach wystartuje 60 zawodniczek (w tym 3 mężczyzn). Poziom wydarzenia będzie wysoki, ponieważ zwycięzcy będą reprezentować Polskę na European Championship of Air Power Athletics 2017 oraz World Championship Air Power Athletics. Atmosferę na scenie skutecznie rozgrzeją dwie prowadzące: Kasia Bigos – zawodnika pole dance, trenerka fitness, dziennikarka i m.in. mistrzyni Europy w Pole Sport oraz Anne-Marie Kot – wielokrotna mistrzyni Świata Pole Sport oraz uczestniczka programów telewizyjnych takich jak Mam Talent, Supertalent, Ninja Warrior. Patronat nad zawodami objęła WAAPA, jedna z największych federacji, zrzeszająca kraje na 4 kontynentach.

Aktywnie365

Pobyt na targach nie tylko skończy się na oglądaniu, ale również będziemy mogli aktywnie przyłączyć się do wydarzenia. Wybór miejsc do ćwiczeń będzie ogromny. Przykładowo przez trzy dni potrenujemy na Międzynarodowej Konwencji Fitness EU4YA powered by tiguar. W tym roku program wydarzenia tworzy aż 19 szkół fitness. Do wyboru będzie 13 stref: 4 strefy AEROBIC & FITNESS, 3 strefy BODY & MIND, 3 strefy TRENERA PERSONALNEGO, 3 strefy WYKŁADOWE. Każdy, kto zdecyduje się uczestniczyć w Konwencji odkryje, jak różny jest świat fitness. Na Konwencji odkryjemy różnorodny świat fitnessu, bo ma on wiele nurtów, podejść do kształtowania sylwetki, budowania wytrzymałości, siły, czy elastyczności. W programie jest popularny i dynamiczny TRX, piloxing, trampoliny, kamagon ale również spokojniejsza joga czy pilates. W tym roku po raz kolejny odbędą się zajęcia PLANET DRUMS ALIVE ® dla osób na wózkach inwalidzkich. Elementy programu Konwencji skupią się również na rehabilitacji lub zapobieganiu kontuzji. Nie zabraknie też wykładów, bo zainteresowanie wiedzą z zakresu diety w sporcie i rehabilitacji jest coraz większe. Jedno jest pewne, EU4YA to niezły wycisk, który da siłę, energię i witalność. (Uwaga: jest to wydarzenie dodatkowo płatne, karnety dostaniemy w dniu wydarzenia).

Trampoliny biją rekordy popularności, dlatego jeśli je pokochaliśmy, w sobotę, 13 maja na FIT-EXPO poskaczemy wraz z innymi podczas Akademii PowerJump! Do przejścia (przeskoczenia) będą aż trzy poziomy trudności: PowerJump basic, PowerJump soft oraz PowerJump strong. Taki trening grupowy poprawi nastrój i doda jeszcze więcej energii (Uwaga: jest to wydarzenie dodatkowo płatne).

Pokazowe treningi, modne ciuchy

FIT-EXPO będzie miejsce, na którym odkryjemy nowe doznania w fitnessie. Dołączając do pokazowych treningów przygotowanych przez wystawców wypróbujemy nowych treningów, na najnowocześniejszym sprzęcie.

Wstecz

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact